Zmiana statusu

24 kwietnia 2018: Przedłużenie domeny internetowej forgen.pl zostało opłacone. Dane z forgen.pl zostały przeniesione na serwer WTG, jednak okazało się, że oprogramowanie forgenu ma wyższe wymagania, niż te wspierane przez serwer, więc konieczne jest przeniesienie się na nowszy serwer. Prace są w toku. W międzyczasie domena forgen.pl została przekierowana na tę stronę i tak będzie do czasu przeniesienia serwisu i wykonania testów. Biorąc pod uwagę długi weekend, kolejne informacje podam po 7 maja (MG).

26 kwietnia 2018: Strona została przeniesiona na nowy serwer, który został odpowiednio skonfigurowany i uruchomiony. Wszystkie dane wczytały się poprawnie, więc archiwum starych postów już mamy. Potestujemy działanie serwera, żeby nie było jakiś niespodzianek i myślę, że po długim weekendzie przekieruję adres forgen.pl na nowy serwer (MG).

Komunikat dotyczący działalności FORGENU

Dnia 20 kwietnia 2018 nastąpi zmiana zarządzającego portalem genealogicznym Forgen. Dzięki staraniom podjętym przez Wielkpolskie Towarzystwo Genealogiczne "Gniazdo" oraz Opolscy Genealodzy, które przejmą wspólny zarząd nad Portalem Genealogicznym FORGEN od dotychczasowego właściciela Witolda Mazuchowskiego, jest szansa przynajmniej na zachowanie domeny internetowej i archiwum forum. Prace nad przenoszeniem treści forum na nowy serwer potrwają maksymalnie około miesiąca. Chcielibyśmy wznowić działanie forum, jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta w najbliższych tygodniach. W tym czasie mogą wystąpić kilkudniowe przerwy w dostępie do strony internetowej. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Z poważaniem
Wojciech Jędraszewski – Prezes WTG Gniazdo
Jolanta Ilnicka – Prezes Stowarzyszenia Opolscy Genealodzy
Witold Mazuchowski – dotychczasowy właściciel i administrator Forgen

Witam wszystkich,

przypadł mi niemiły obowiązek "zgaszenia światła" na forum Forgen.pl. Jestem tutaj od początku (zarejestrowałem się dzień po Witku), choć przez ostatnie lata nie korzystałem aktywnie, skupiając się głównie na prowadzeniu forum i strony WTG Gniazdo. Nie myślałem jednak, że doczekam momentu, kiedy Forgen zostanie zamknięty. Wielka szkoda.

W porozumieniu z Witkiem, WTG Gniazdo i Opolskimi Genealogami przenosimy forum na inny serwer, na którym działa w tej chwili strona WTG Gniazdo. To zapewni przynajmniej istnienie archiwum Forgen-u, a być może kontynuację forum w jakiejś formie - nie chcę się wypowiadać na temat szczegółów, bo odpowiednie ustalenia podejmą władze WTG i OG.

Aby wykonać kopię bazy danych i oprogramowania serwera muszę wyłączyć możliwość pisania postów na forum, więc za kilka chwil forum będzie niedostępne. Na czas zmiany serwera, instalacji oprogramowania i przeniesienia bazy danych, adres forgen.pl będzie wskazywał na tymczasową stronę z odpowiednią informacją o niedostępności.

Pozdrawiam,
Maciej Głowiak - tymczasowy administrator