Strona 1 z 1

Felberg Warszawa nr akt 648

: sob maja 27, 2017 8:31 pm
autor: Felberg
Prosze o tłumaczenie niby po polsku ale nie daje rady :)
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 789&y=1029

Re: Felberg Warszawa nr akt 648

: sob maja 27, 2017 11:26 pm
autor: wicy
A co tu tłumaczyć? To chyba jeden z ładniej napisanych aktów :D

Działo się w Warszawie w kancelarji parafji Wszystkich Świętych dnia dwudziestego trzeciego listopada tysiąc dziewięćset trzydziestego roku o godzinie szóstej po południu. Wiadomo czynimy, iż w obecności świadków: Stanisława Brandt stolarza i Stefana Przespolewskiego garncarza, pełnoletnich, zamieszkałych w Warszawie, zawarty został w dniu dziesiejszym, w kościele tutejszym związek religijno-małżeński między: Romanem Wojciechem Felberg kawalerem stolarzem, lat dwadzieścia dwa mającym urodzonym w parafji Najświetszej Marji Panny w Pabjanicach powiatu Łaskiego synem nieżyjących Wojciecha i Eleonory z Łazuchiewiczów małżonków Felberg zamieszkałym w Warszawie przy ulicy Zapiecek pod numerem dziesiątym w parafji św. Jana a Henryką Przespolewską panną, przy rodzicach, lat dwadzieścia mającą, urodzoną w parafji Narodzenia Najświętszej Marji Panny w Warszawie, córką żyjących Henryka i Zofji z Woźnickich małżonków Przespolewskich zamieszkałą w Warszawie przy ulicy Twardej pod numerem tysiąc dziewięćdziesiątym w parafji tutejszej.
Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w parafji Św. Jana i tutejszej w dniach: dwudziestym czwartym, trzydziestym pierwszym sierpnia i siódmym września roku bieżącego. Nowozaślubieni oświadczyli, iż umowy przedślubnej między sobą nie zawarli. Ojciec młodej obecny przy akcie dał ustne zezwolenie na zawarcie związku małżeńskiego.
Obrzęd religijny małżeństwa dopełnionym został przez księdza Doktora Leona Rychtera wikarjusza tutejszego. Akt ten po przeczytaniu przez nowozaślubionych, świadków i Nas podpisany został.

Re: Felberg Warszawa nr akt 648

: ndz maja 28, 2017 9:34 am
autor: Felberg
Dziekuje bardzo

Re: Felberg Warszawa nr akt 648

: czw cze 01, 2017 10:44 am
autor: Felberg
To jeszcze jeden jak można te zawijasy mnie dobijają :)
akt 111
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 933&y=1584

Re: Felberg Warszawa nr akt 648

: czw cze 01, 2017 6:33 pm
autor: Felberg
Tyle na razie rozczytałem jak by ktoś dal rade dalej

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 933&y=1584

Działo się we wsi Mikołajewicach dnia dwudziestego trzeciego października tysiąc osiemset sześćdziesiątego roku o godzinie dziewiątej rano
Stawił się AUGUSTYN FELBERG służący lat 25 mający we wsi KARCZEW zamieszkały w obecności Floriana Kowalskiego lat 40 i Wojciecha Łaguniaka ? lat 44 ? mających obydwóch rolników ze wsi Karszewie zamieszkałych i okazał nam dziecię płci żeńskiej urodzone we wsi Karszewie dnia 23.10 roku bieżącego o godzinie 3 rano z jego małżonki Marianny z KROCINSKICH lat 24 mającej.
Dziecku …