UWAGA: Od kwietnia 2018 roku Forgen.pl zawiesił swoją działalność. Na poniższej stronie znajduje się archiwum serwisu. Możliwość logowania i rejestracji nowych kont została zablokowana. W celu uzyskania porad genealogicznych zapraszamy na inne fora o tej tematyce: genealodzy.pl, Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo

Karta meldunkowa Łódź

Zapytania i informacje o USC, archiwach państwowych i kościelnych

Moderator: ModeratorzyAUTOR TEMATU
emalak0
Posty: 89
Rejestracja: śr paź 14, 2015 8:55 pm
Podziękował/a: 60 razy
Podziękowano: 11 razy

Karta meldunkowa Łódź

Post autor: emalak0 » śr paź 19, 2016 10:18 am

Witam.
Znalazłam kartę meldunkową dziadka z 1919r, w której podał, że jest kawalerem i przybył z Wa-wy ! Posiadam również jego akt urodzenia i wpis o zawartym ślubie 01.1910 r. z Anielą Wrońską (ur. w Zawadzie pow. bełchatowski w Bełchatowie (czekam na kopię aktu). Urodzony w Lipach-Grocholice, w okresie późniejszym Bełchatów. Z moją babcią ożenił się już w Łodzi( najprawdopodobniej), Sikora Rozalia ur.18-08-1897 we wsi Łążek ( szukam aktu małżeństwa). W księgach miasta Bełchatowa znalazłam również potwierdzenie danych, które posiadam .Wjaki jeszcze sposób mogę prześledzić losy dziadków: jak wyjaśnić dlaczego podał w karcie meldunkowej, że jest kawalerem, czy istnieją jakiekolwiek rejestry z terenu Bełchatowa o osobach, które się wyprowadziły bądź wyjechały na stałe do innego miasta ?

Elzbieta
szukam :Antoni Michalak + Rozalia Michalak z d. Sikora mieszkali i zmarli w Łodzi.
emalak

Awatar użytkownika

wicy
Posty: 1348
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował/a: 145 razy
Podziękowano: 322 razy
Kontakt:

Re: Karta meldunkowa Łódź

Post autor: wicy » śr paź 19, 2016 3:37 pm

W szukajwarchiwach obok kart meldunkowych z Łodzi masz karty migracji z podziałem na komisariaty, ale też z podziałem na litery. Przeszukaj jeszcze te dokumenty, może ustalisz coś więcej.
Owe karty meldunkowe nie są w 100% pewnym źródłem danych. Sam wczoraj znalazłem mnie interesujące, ale miejsce urodzenia zupełnie nie zgadzało się z faktycznym miejscem potwierdzonym aktem.
---------------------------------------
Pozdrawiam, Witek Mazuchowski


AUTOR TEMATU
emalak0
Posty: 89
Rejestracja: śr paź 14, 2015 8:55 pm
Podziękował/a: 60 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Karta meldunkowa Łódź

Post autor: emalak0 » śr paź 19, 2016 7:10 pm

w moim przypadku wszystko się zgadza ( dane), natomiast informacja o stanie cywilnym dziadka - nie. Dzięki odnalezieniu karty meldunkowej, poszukiwania przyśpieszyły nieco. Teraz czekam na kopie zamowionych dokumentów i...po nitce do kłębka .
Dziękuję .
Elżbieta
szukam :Antoni Michalak + Rozalia Michalak z d. Sikora mieszkali i zmarli w Łodzi.
emalak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwa: państwowe, kościelne, USC, inne”