UWAGA: Od kwietnia 2018 roku Forgen.pl zawiesił swoją działalność. Na poniższej stronie znajduje się archiwum serwisu. Możliwość logowania i rejestracji nowych kont została zablokowana. W celu uzyskania porad genealogicznych zapraszamy na inne fora o tej tematyce: genealodzy.pl, Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo

"... Ponadto dwóch innych świadków po babce z ich ojca... ".

Kącik poświęcony sprawom herbowym

Moderator: ModeratorzyAUTOR TEMATU
stefelek
Posty: 243
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 11:52 am
Podziękował/a: 52 razy
Podziękowano: 7 razy

"... Ponadto dwóch innych świadków po babce z ich ojca... ".

Post autor: stefelek » ndz sie 09, 2015 3:10 pm

"... Ponadto dwóch innych świadków po babce z ich ojca sprowadził rzeczony Stanisław dla świadectwa, mianowicie szlachetnych: Mikołaja Thal z Kazimierzy oraz Marcina z Wojciechowa, którzy także gotowi byli i zechcieli po tymże Stanisławie Sikorskim złożyć przysięgę, że tenże Stanisław i brat ich, pochodzi i zrodził się po ich babce ze strony ojca oraz z odziedziczonego po babce klejnotu, zwanego Bibersztyn*, przedstawiającego róg jeleni... ".
1. Mikołaj Thal z Kazimierzy - szlachetny, po babce h. Bibersztejn - niestety w żadnym polskim znanym i dostępnym mi herbarzu nie ma żadnej informacji o tym nazwisku.
2. Marcin z Wojciechowa - jak na razie również nie udało mi się odnaleźć żadnej informacji.
Całość jest z obronionego w Roku 1508 - Zarzutu nieszlachectwa.
Działo się na sądzie sejmowym w Krakowie, w pierwszy poniedziałek po niedzieli Invocavit, roku 1508 (dnia 3 marca). Nr 63.
W obronie szlachectwa i stanu rycerskiego stanęli bliżsi i dalsi krewni: "... Z nich dwóch szlachty, mianowicie Piotr Sląka, dziedzic z Rutki i dzierżawca z Małogoszczy oraz Feliks Natkowski z Zaborza... ".
Pozdrawiam, stefelek http://zeszmulowiznyibrodna.blox.pl/html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szlachta, herbarze, heraldyka”