UWAGA: Od kwietnia 2018 roku Forgen.pl zawiesił swoją działalność. Na poniższej stronie znajduje się archiwum serwisu. Możliwość logowania i rejestracji nowych kont została zablokowana. W celu uzyskania porad genealogicznych zapraszamy na inne fora o tej tematyce: genealodzy.pl, Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo

Punkty

Opinie o forum, propozycje zmian, uwagi dot. funkcjonowania.

Moderator: Moderatorzy


Punkty

podobają mi się i jestem za ich utrzymaniem
10
53%
nie podobają mi się i są zbędne na forum
9
47%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika

AUTOR TEMATU
wicy
Posty: 1348
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował/a: 145 razy
Podziękowano: 322 razy
Kontakt:

Punkty

Post autor: wicy » ndz sty 17, 2016 5:08 pm

Punkty forum (FP, Forgen Points) to system premiowania aktywności użytkowników.
W ogólnym ujęciu, punkty przyznawane są automatycznie za: rozpoczęcie nowego tematu, napisanie posta (odpowiedzi) w istniejącym temacie, edycję własnych postów (punkty za edycję zostały jednak ograniczone do zera). Oprócz tego system przyznaje losowo, w niewielkim zakresie, dodatkowe punkty bonusowe za w/w działania. Są to podstawowe zasady przyznawania punktów. Oprócz tego punkty dodawane są za każde słowo i znak w nowym temacie, każde słowo i znak w nowym poście, dodanie załącznika. Punktacja dodatkowa jest obecnie wyłaczona.
Użytkownicy otrzymują punkty, ale również je tracą (wydają) za: ostrzeżenia dotyczące łamania zasad, za zamieszczanie tematów i postów w wybranych działach.
Ogólna zasada punktowania to:
+10 FP za nowy temat
+ 5 FP za odpowiedź w temacie
W wybranych działach (np. tłumaczenia, etymologia), użytkownicy ponoszą koszt za nowy temat (- 5 FP). W działach mniej znaczących typu Piaskownica, Kosz punktacja w ogóle nie jest naliczana.

Ilość punktów przyzawanych i odejmowanych oraz działy, w których będzie się to odbywało, będą jeszcze przedmiotem weryfikacji i zmian.

Poza gromadzeniem punktów i ich wydawaniem związanych z głównym celem forum (wymiana informacji) działa zabawa w Lotto, gdzie kupując losy na loterię można powiększyć stan konta (lub spłukać się do zera :F). Działa również "bank" forumowy, gdzie złożone w depozyt punkty oszczędzane są na oprocentowanych lokatach. Obie te funkcje można (i należy) traktować jako dodtakową ciekawostkę i formę zabawy na forum. Samo posiadanie możliwie największej liczby punktów nie powinno być celem samym w sobie uzasadniającym istnienie użytkownika na forum.

Proszę nie mylić i nie mieszać systemu punktowewgo z systemem podziękowań. Podziękowanie za pomoc należy się każdemu ją niosącemu niezależnie od formy technicznej, w jaką zostanie ono ubrane i niezależnie czy pomagający otrzymał z tego tytułu jakies punkty dodatkowe. Dziękować wypada zawsze. Forma wyrażenia podziękowania w przyjętej na forum postaci ma jedynie na celu ograniczenie ilości postów "dziękujących", co wpływa na czytelność i przejrzystość tematów.
---------------------------------------
Pozdrawiam, Witek Mazuchowski

Awatar użytkownika

AUTOR TEMATU
wicy
Posty: 1348
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował/a: 145 razy
Podziękowano: 322 razy
Kontakt:

Re: Punkty

Post autor: wicy » ndz sty 24, 2016 6:02 pm

Niestety, okazało się, że dodatek do forum - Punkty Forum - zawiera błędy nie pozwalające na korzystanie z niego bez problemów.
Zmuszony jestem do wyłaczenia systemu punktów do czasu pojawienia się nowej wersji dodatku.
Przepraszam z zamieszanie.
---------------------------------------
Pozdrawiam, Witek Mazuchowski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Admina - opinie, sugestie, uwagi”