UWAGA: Od kwietnia 2018 roku Forgen.pl zawiesił swoją działalność. Na poniższej stronie znajduje się archiwum serwisu. Możliwość logowania i rejestracji nowych kont została zablokowana. W celu uzyskania porad genealogicznych zapraszamy na inne fora o tej tematyce: genealodzy.pl, Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo

Akta urodzeń wsi Krajno z lat 1790-1810

Moderator: ModeratorzyAUTOR TEMATU
Lucjangen
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 10:12 am
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował/a: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Akta urodzeń wsi Krajno z lat 1790-1810

Post autor: Lucjangen » ndz paź 18, 2015 3:30 pm

Dzień dobry,

Cytuję tłumaczenie wykonane przez Christophorusa a dotyczące wpisu
w aktach metrykalnych parafii Daleszyckiej rok 1790:

"Odtąd dzieci ze wsi Krajno będą chrzczone nie w świątyni parafialnej daleszyckiej, lecz w świątyni św. Katarzyny Braci Mniejszych Regularnej Obserwancji [tj. OO. Bernardynów], i tam w księdze metrykalnej ich chrzest będzie notowany. Ja, Józef Fuhl, kanonik kaznodzieja kielecki, proboszcz daleszycki, dałem pełnomocnictwo konwentowi braci wspomnianych, by mogli chrzcić wszystkie dzieci z rzeczonej wsi odtąd mające się narodzić aż do życia mojego w tej parafii posługi kresu, chyba że przypadkiem z jakiegoś powodu wcześniej to pełnomocnictwo /jak na piśmie zostało dane/ na piśmie spodoba mi się odwołać. Oleje zaś święte i woda z chrzcielnicy będą do pobrania corocznie ze świątyni parafialnej daleszyckiej w sam dzień sobotni przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.
Dopisek: Oleje Święte odbiera się u Jaśnie Oświeconego (rozwinięcie skrótu „J.” przypuszczalne) Dziekana."

Z informacji uzyskanej w Świętej Katarzynie i AP Kielce wynika,iż nie zachowały się akta z tego okresu,czy jest jakaś szansa,że mogą gdzieś znajdować się kopie tych metryk?
ewentualnie gdzie uzyskać dane zawarte w tych aktach?

Pozdrawiam serdecznie
Lucjan

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwa kościelne”