UWAGA: Od kwietnia 2018 roku Forgen.pl zawiesił swoją działalność. Na poniższej stronie znajduje się archiwum serwisu. Możliwość logowania i rejestracji nowych kont została zablokowana. W celu uzyskania porad genealogicznych zapraszamy na inne fora o tej tematyce: genealodzy.pl, Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo

Łódź-Warwasiński-Ludwik-1905

Prośby o pomoc w tłumaczeniu z j. rosyjskiego

Moderator: Moderatorzy


Awatar użytkownika

AUTOR TEMATU
Alicja Surmacka
Posty: 376
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 8:07 pm
Lokalizacja: Radomsko
Podziękował/a: 21 razy
Podziękowano: 31 razy

Łódź-Warwasiński-Ludwik-1905

Post autor: Alicja Surmacka » śr sty 15, 2014 10:07 pm

Witam!
Proszę o przetłumaczenie aktu ślubu z parafii Św. Krzyża w Łodzi - akt 333 z 1905 roku dotyczy Ludwika Warwasińskiego i Heleny Czech.

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 2-0333.jpg

Alicja

Awatar użytkownika

jotce
Posty: 5144
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 11:35 pm
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękowano: 229 razy

Re: Warwasiński Ludwik akt ślubu

Post autor: jotce » czw sty 16, 2014 12:11 am

333 Działo się w mieście Łodzi w parafii Świętego Krzyża dnia dziewiętnastego lutego (czwartego marca) tysiąc dziewięćset piątego roku o godzinie szóstej wieczorem. Oświadczamy, że w obecności świadków Henryka Zielezińskiego i Ludwika Samulskiego, pełnoletnich urzędzików kolei żelaznej zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Ludwikiem Warwasińskim (Warwasińskim), kawalerem, maszynistą, lat dwadzieścia pięć, w Łodzi zamieszkałym, we wsi Wancerzów powiatu Częstochowskiego urodzonym z Antoniego i jego żony Marianny z domu Gołębiowska (z Gołębiowskich) i Heleną Czech (Czech), panną, lat dwadzieścia jeden, w Łodzi przy matce zamieszkałą, w Łodzi urodzoną ze zmarłego Pawła i jego żony Ewy z domu Żeromska (z Żeromskich). Związek ten poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone jednocześnie w tutejszym i Najświętszej Marii Panny w Łodzi kościołach parafialnych, a mianowicie dwudziestego trzeciego stycznia (piątego lutego) tego roku i w dwie następne niedziele. Umowy przedślubnej nie zawarto. Religijny ten obrzęd został odbyty przez księdza Andrzeja Rogozińskiego miejscowego wikariusza. Akt ten nowożeńcom i świadkom przeczytany, przez nas podpisany. Ks. …
8)
Jerzy Cieśla
Cieśla - Kownacica, Bednarczyk - Leonów
powiat garwoliński


Inkwizytor
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 07, 2012 9:48 pm

Re: Łódź - Ludwik Warwasiński, Helena Czech

Post autor: Inkwizytor » czw cze 12, 2014 10:25 pm

Witaj Alicjo!

Helena Czech jest córką Pawła Czecha, zm. 1896 w Łodzi - litografa Łódzkiego i jego drugiej żony Ewy Zarembskiej (w niektórych aktach Żeromskiej), po pierwszym mężu Lipowskiej.

Ze względu na ekstremalnie mobilny charakter pracy ojca Pawła Czecha (ekonom) - moje poszukiwania kolejnych przodków są dosyć ciężkie. Kolejne dzieci rodzą się w miejscach odległych od siebie o kilkadziesiąt kilometrów. Proszę o kontakt na priva.

Pozdrawiam
Bartosz

Awatar użytkownika

AUTOR TEMATU
Alicja Surmacka
Posty: 376
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 8:07 pm
Lokalizacja: Radomsko
Podziękował/a: 21 razy
Podziękowano: 31 razy

Re: Łódź - Ludwik Warwasiński, Helena Czech

Post autor: Alicja Surmacka » pt cze 13, 2014 12:53 am

Witam!
Odpowiedź wysłałam
Alicja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akty - rosyjski”