UWAGA: Od kwietnia 2018 roku Forgen.pl zawiesił swoją działalność. Na poniższej stronie znajduje się archiwum serwisu. Możliwość logowania i rejestracji nowych kont została zablokowana. W celu uzyskania porad genealogicznych zapraszamy na inne fora o tej tematyce: genealodzy.pl, Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo

Pilica-Piątkowski-Piotr-1900

Prośby o pomoc w tłumaczeniu z j. rosyjskiego

Moderator: ModeratorzyAUTOR TEMATU
tomciiu
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:07 pm
Podziękował/a: 8 razy

Pilica-Piątkowski-Piotr-1900

Post autor: tomciiu » sob wrz 27, 2014 10:19 pm

Proszę o tłumaczenie aktu:

Rok aktu: 1900
Miejscowość: Pilica
Imię (dziecka/męża/zmarłego): Piotr i Józef
Nazwisko (dziecka/męża/zmarłego): Piątkowski i Grzesiak
Link do zdjęcia: [url]http:///www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d90a25800c4a0441[/url]


Witam :). Mam probelm z aktem, a w sumie to z dwodam aktami urodzenia z roku 1900 z parafii w Pilicy.
Dostęp do nich mam z zasobów online jakie można znajść na stronie państwowego archiwum w Katowicach.
jedyne po czym rozpoznałem, że dotyczą moich przodków to po dopiskach, które widać po lewej stronie aktu, dopisane w późniejszym czasie.
I tutaj mam ogromną prośbę, jeżeli ktoś mógłbym odczytać, przetłumaczyć dwa akty dotyczące Józefa Grzesiaka (pierwszy akt na stronie, po lewej z dopiskiem o ślubie i z dopiskiem od góry o śmierci) oraz aktu Piotra Piątkowskiego (ten na samym dole, z dopiskiem o ślubie).
Jak by ktoś mógł i potrafił to byłbym wdzięczny, nawet nie całośc a najważniejsze informacje.
Przy Józefie wiem, że miejscowość która tam pisze to Dzwonowice.

Tutaj zdjęcie: Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam Tomek.

Szukam:
Grzesiak, Latała, Piątkowski, Pasierb, Sarno, Mędrek/Mendrek, Golba, Pieciak, Hałdyk/Chałdyk oraz Żyła. Wszyscy z okolic/parafii Pilica.

Awatar użytkownika

Maria_Kowalska
Posty: 280
Rejestracja: czw cze 06, 2013 1:33 pm
Podziękował/a: 10 razy
Podziękowano: 125 razy

Re: Pilica-Piątkowski i Grzesiak-Piotr i Józef-1900

Post autor: Maria_Kowalska » sob wrz 27, 2014 10:36 pm

Akt 1:
Dzwonowice
13

Działo się w osadzie Pilica, czwartego/szesnastego/ stycznia, tysiąc dziewięćsetnego roku, o godzinie drugiej po południu. Stawili się Mikołaj Grzesiak lat trzydzieści sześć mający chłop zamieszkały w Dzwonowicach, w obecności Franciszka Maja lat czterdzieści mającego i Jana Nazimka lat trzydzieści mającego chłopów, zamieszkałych w Dzwonowicach i okazał Nam dziecię płci męskiej oświadczając że urodziło się w Dzwonowicach dnia wczorajszego o godzinie czwartej po południu, z jego prawowitej małżonki Magdaleny z domu Maj lat dwadzieścia sześć mającej. Dziecięciu temu na chrzcie świętym dziś odprawionym, dano imię Józef, a rodzicami chrzestnymi byli Walenty Piątkowski i Anna Korcipa. Akt ten oświadczającemu i świadkom przeczytany, a ponieważ oni niepiśmienni, przez Nas podpisany.

/Ks. J. Brzozowski Proboszcz Parafii Pilica/

Dopisek:
Józef Grzesiak zawarł związek małżeński z Marcjanną Korcipą 17 lutego 1925 r, w kościele parafialnym Pilica. - Powiadomienie z dnia 2 kwietnia 1925r. N 55.- Pisarz ...

Urodzony zmarł 28.1.1971 w Engliszówce. Nr aktu 6/71

Akt 2:
Biskupice
16

Działo się w osadzie Pilica, dziewiątego/dwudziestego pierwszego/ stycznia, tysiąc dziewięćsetnego roku, o godzinie dziesiątej rano. Stawili się Jan Piątkowski lat dwadzieścia dziewięć mający chłop zamieszkały w Biskupicach w obecności świadków Walentego Piątkowskiego lat trzydzieści mającego i Marcina Grzesiaka lat trzydzieści osiem mającego chłopów, zamieszkałych w Biskupicach i okazał Nam dziecię płci męskiej oświadczając że urodziło się w Biskupicach dnia wczorajszego, o godzinie dziesiątej rano z jego prawowitej małżonki Marianny z domu Pasierb lat dwadzieścia mającej. Dziecięciu temu na chrzcie świętym dziś odprawionym, dano imię Piotr a rodzicami chrzestnymi byli Piotr Pasierb i Agata Korcipa. Akt ten oświadczającemu i świadkom przeczytany, a ponieważ oni niepiśmienni, przez Nas podpisany.

/Ks. J. Brzozowski Proboszcz Parafii Pilica/

Dopisek:

Piotr Piątkowski dn. 28/9.1925r. w Pilicy zawarł ślub z Anielą Sarno. Powiadomienie N 31 z dn. 15/1.1926r. Pisarz hipoteczny...

Pozdrawiam
Maria


AUTOR TEMATU
tomciiu
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:07 pm
Podziękował/a: 8 razy

Re: Pilica-Piątkowski i Grzesiak-Piotr i Józef-1900

Post autor: tomciiu » sob wrz 27, 2014 11:14 pm

O jeju :)! Myslałem, że nie będzie tak łatwo a jednak, dziekuję bardzo, dużo mi to pomogło :)!! Super robota :).
jak będę miał kolejny problem to napewno się zgłoszę ponownie :)
Dziękuję :)
Pozdrawiam Tomek.

Szukam:
Grzesiak, Latała, Piątkowski, Pasierb, Sarno, Mędrek/Mendrek, Golba, Pieciak, Hałdyk/Chałdyk oraz Żyła. Wszyscy z okolic/parafii Pilica.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akty - rosyjski”